Mechanik nie odpuszcza: Nie poddamy się

Mechanik nie odpuszcza: Nie poddamy się

Powieszone banery na płocie szkoły, vlepki, plakaty na słupach ogłoszeniowych, opublikowane stanowiska nauczycieli, uczniów i rodziców. Akcja protestacyjna prowadzona pod hasztagem #mechanikmuremzapaniądyrektor, trwa w najlepsze. Nauczyciele Mechanika zaprosili na spotkanie nowego dyrektora Cezarego Bartnika, który wygrał konkurs. Nie przyszedł. Starostwo mówi o zmasowanym hejcie przeciw zwycięzcy konkursu.

17 maja w mechaniku zorganizowano zebranie pracowników pedagogicznych i obsługi. Zaproszony był także nowy dyrektor Cezary Bartnik. Jak poinformowała nas osoba związana ze szkołą Cezary Bartnik miał powiedzieć: „nie widzę potrzeby się spotkać”.

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, ani Andrzej Kucharski naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku nie zostali zaproszeni na to spotkanie. Nie zostali też poinformowani o jego organizacji.

Podczas spotkania była przedstawiona sytuacja, tak żeby każdy pracownik szkoły miał jasny obraz sytuacji. Nauczyciele deklarują, że się nie poddadzą. Mówi się o pikiecie pod starostwem, które jest organem prowadzącym szkołę.

Zarząd od początku stoi twardo na stanowisku, że konkurs na dyrektora ZSP nr 1 w Radomsku został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami, a o wyniku zdecydowała komisja konkursowa.

- Organ prowadzący szkołę wyraża ubolewanie, iż decyzja komisji konkursowej spotkała się z tak negatywną oceną społeczności szkolnej, i że forma protestu przeniosła się do przestrzeni medialnej w formie zmasowanego hejtu skierowanego przeciw zwycięzcy konkursu – powiedziała nam Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Powiatu Radomszczańskiego.

- Sytuacja w szkole niewątpliwie może mieć negatywny wpływ na proces dydaktyczno-wychowawczy, co budzi niewątpliwie nasz niepokój, tym bardziej, że w protesty zostali włączeni także uczniowie i to w okresie egzaminów maturalnych - dodaje.

Sytuacją w Mechaniku zainteresował się także ogólnopolski portal TVN24.pl i opisał sytuację w TYM ARTYKULE.

Więcej o:
mechanik mechanik radomsko zsp nr 1 konkurs konkurs mechanik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE