Meble industrialne. Czy polubisz styl loftowy na dłuższą metę?

Meble industrialne. Czy polubisz styl loftowy na dłuższą metę?

Zastanawiasz się nad urządzeniem mieszkania w stylu loftowym? Podoba Ci się beton lub cegła na ścianach? Nie wiesz, czy za jakiś czas nie nabierzesz ochoty na zmianę? Meble industrialne mają wiele zalet i tylko kilka cech, które można potencjalnie uznać za wadę. Całe szczęście możesz poznać te cechy już teraz, co pomoże Ci podjąć decyzję najlepszą właśnie dla Ciebie.

Drewno to jeden z głównych materiałów w meblach loftowych

Występuje przy tym w dwóch postaciach. Blaty i półki mebli loftowych mogą być wykonane z litego drewna. Jest to jednak rozwiązanie dość drogie. Nieco tańsze są elementy fornirowane. Fornir to plaster drewna, który nakleja się na płytę meblową. Meble fornirowane w dotyku nie różnią się od drewnianych. Jedyna różnica, jaką można dostrzec, to inne usłojenie na brzegach i na powierzchni części mebla.

Drewno i fornir są piękne i trwałe. Ich jedyna wada polega na tym, że trzeba je co jakiś czas olejować lub lakierować. Do tego warto je czyścić miękką szmatką z małą ilością wody. Powstałe mokre plamy trzeba jak najszybciej wytrzeć, ponieważ drewno może ulec pod wpływem wilgoci wypaczeniu.

Prosta forma komód, regałów i stolików RTV w Twoim lofcie

Utrzymanie mebli industrialnych nie jest dla Ciebie przeszkodą? Poszukajmy więc kolejnych cech, które można uznać za wadę. Styl loftowy charakteryzuje się bardzo prostym designem. Wiele osób zastanawia się więc, czy aranżacja industrialna nie zacznie się szybko nudzić.

Wbrew pozorom, często jest dokładnie odwrotnie. Gdy kupujesz bardzo ozdobne meble pomalowane w ciekawy sposób lub rzeźbione, po pewnym czasie zapragniesz zmiany. Takie zdobione meble narzucają jednak w dużym stopniu styl pomieszczenia. Tymczasem proste w formie meble loftowe pasują do wszystkiego. By zmienić aranżację, wystarczy zagrać dodatkami.

Industrialne meble to minimalistyczna paleta barw

To prawda. Meble industrialne składają się z drewna oraz profili stalowych lub aluminiowych malowanych proszkowo. Zamiast drewna czasem występuje w nich szkło, marmur lub granit. Profile występują zwykle w kolorze czerni, bieli lub brązu. Rzadziej spotyka się profile o barwie złotej lub miedzianej.

Ta cecha nie jest jednak wadą, podobnie jak poprzednia. Wybór mebli w wyrazistych kolorach oznacza często, że tworzysz aranżację na maksymalnie trzy lata. Później pragniesz zmian, lecz nic nie pasuje do takiego wyposażenia. Co kończy się szukaniem kolejnych stolików kawowych czy szafek i generalnym remontem pomieszczenia. Meble loftowe są neutralne kolorystycznie, więc będą z Tobą na lata.

Meble w stylu industrialnym są prostokątne i metalowe.

Jaka jest wada prostokąta? Ma kanty. Co oznacza, że w niesprzyjających okolicznościach możesz wpaść na taki mebel i nabić sobie guza. Jednak większość mebli ma właśnie taki kształt. Jeśli nie chcesz tak ryzykować, musisz urządzić dom meblami okrągłymi, które sporo kosztują. A zmieścisz w nich zdecydowanie mniej przedmiotów niż w meblach prostokątnych.

Elementy metalowe również mogą się kojarzyć z twardością. W praktyce by ominąć tę wadę, trzeba by wstawić do domu meble pluszowe. Jak widzisz, jest to wada wymyślona naprawdę na siłę. Szkoda poświęcać jej zbyt wiele rozmyślań, gdy decydujesz o wystroju swoich wnętrz.

Nie wszędzie kupisz porządne meble industrialne

To akurat zupełna prawda. Wiele sklepów reklamuje się jako dostawcy mebli loftowych. W praktyce większość mebli tak reklamowanych to produkcja taśmowa. A w takiej nietrudno o pomyłki, złe spasowanie czy niedokładne zabezpieczenie elementów mebla. Jak łatwo się domyślić, jego trwałość jest wówczas znacznie mniejsza.

Szukasz porządnych, stylowych mebli w stylu industrialnym? Sprawdź Hugle.pl. Tutaj każdy mebel jest wykonywany ręcznie i ma swojego opiekuna jakości. Do tego zamówione meble wysyłamy do Ciebie w całości. Nie musisz więc poświęcać czasu na ich skręcanie. Zamiast tego korzystasz z nich od razu po dostarczeniu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE