MDK w Radomsku zrealizuje polsko-ukraiński projekt. Placówka otrzymała 60 tys. złotych

MDK w Radomsku zrealizuje polsko-ukraiński projekt. Placówka otrzymała 60 tys. złotych

Miejski Dom Kultury w Radomsku otrzymał 60 tys. zł na realizację projektu „Od Nikifora do Prymaczenko - Polsko-Ukraińska Akademia Sztuk Pięknych”.

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło właśnie wyniki konkursu o dofinansowanie zadań w ramach Programu NCK: Polsko– Ukraińska Wymiana Młodzieży 2024. Wpłynęło 87 wniosków. Dofinansowanie przyznano na realizację 30 zadań.

Projekt „Od Nikifora do Prymaczenko - Polsko-Ukraińska Akademia Sztuk Pięknych” przygotował Miejski Dom Kultury we współpracy z Miastem Radomsko. Zakłada on przeprowadzenie cyklu warsztatów plastycznych, przygotowujących młodzież do wykonania obrazów nawiązujących do kultury i tradycji Polski i Ukrainy, których inspiracją będzie twórczość Nikifora Krynickiego i Mariji Prymaczenko.

Warsztaty odbędą się we wrześniu, a uczestniczyć w nich będzie młodzież z Radomska i partnerskiego miasta Wozniesiensk. Zaplanowano też wycieczki oraz spotkania integracyjne, rozgrywki sportowe, zajęcia taneczne, rekreację w kompleksie basenowym „Aquara”.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko projekt dofinansowanie dotacja ukraina wymiana młodzieży
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE