MDK w Radomsku zakupił wyposażenie kawiarni. Zostanie otwarta po wzmocnieniu stropu

MDK w Radomsku zakupił wyposażenie kawiarni. Zostanie otwarta po wzmocnieniu stropu Fot. Wojciech Bojdo

Niebawem rozpoczną się prace polegające na wzmocnieniu stropu pomieszczenia Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, w którym funkcjonowała kawiarnia. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 100 tys. złotych.

Przeprowadzona w ubiegłym roku ekspertyza wykazała, że strop pomieszczenia MDK, w którym funkcjonuje kawiarnia, jest w bardzo złym stanie technicznym. Pomieszczenie zostało wyłączone z użytkowania, a prowadzona przez prywatnych właścicieli kawiarnia zamknięta.

Jak poinformowała skarbnik miasta – Mariola Wypych, do tegorocznego budżetu będzie wprowadzona kwota 100 tys. złotych. Za środki te wykonane zostanie wzmocnienie stropu, dzięki czemu będzie możliwe ponowne uruchomienie kawiarni.

- Firma, która prowadziła kawiarnię w MDK, niestety splajtowała, do czego w dużej mierze przyczynił się lockdown. Zakupiliśmy od właścicieli kawiarni całe wyposażenie lokalu – mówi Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Krzysztof Zygma podkreśla, że po wykonaniu wzmocnienia stropu, kawiarnia zostanie uruchomiona.

- Zastanawiamy się jeszcze nad formą działalności kawiarni. Być może wynajmiemy komuś ten lokal wraz z wyposażaniem. Nie jest też wykluczone, że będziemy prowadzić kawiarnię we własnym zakresie – wyjaśnia Krzysztof Zygma.

- Najważniejsze, że strop zostanie wzmocniony i kawiarnia będzie mogła zostać uruchomiona. Mam nadzieję, że zbiegnie się to z oddaniem do użytku wyremontowanej sali widowiskowej i, że nastąpi to w styczniu lub lutym przyszłego roku. W ten sposób zainaugurowalibyśmy obchody 55-lecia działalności Miejskiego Domu Kultury – dodaje dyrektor Zygma.   

Czytaj też: Zakup „Kinemy” zamiast remontu piwnic MDK w Radomsku

Więcej o:
radomsko mdk radomsko kawiarnia mdk remont strop wzmocnienie stropu inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE