Radomsko, Łódzkie 0.8o Poniedziałek, 20 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 15:01 Płatne parkingi w centrum Radomska? czytaj dalej
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

MDK w Radomsku otrzymał dotację na projekt „O Moniuszce muzyką i tańcem”

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Miejski Dom Kultury w Radomsku otrzymał dofinansowanie w wysokości 7,200 złotych na realizację projektu „O Moniuszce muzyką i tańcem”. Głównym celem jest uczczenie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Projekt zakłada realizację tematycznych warsztatów i koncertu upamiętniającego wybitnego kompozytora.

Łódzki Dom Kultury po raz siódmy ogłosił nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych związanych z ogólnopolskimi obchodami Roku Moniuszki w 2019 roku.

Ogłoszenie skierowane było do samorządowych instytucji kultury z terenu województwa łódzkiego. Dotyczyło realizacji zadań związanych z promocją i popularyzacją twórczości, jak i samej postaci wybitnego polskiego kompozytora – Stanisława Moniuszki.

Celem realizacji zadań jest uczczenie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, wzbogacenie wiedzy na temat życia i twórczości artysty, podniesienie poziomu uczestnictwa w kulturze, a także integracja regionu, budowa oraz wzmacnianie tożsamości regionalnej i więzi pokoleniowej.

Radomszczański projekt „O Moniuszce muzyką i tańcem” zakłada realizację tematycznych warsztatów i koncertu upamiętniającego wybitnego kompozytora.

komentarze