Maturzyści poznali wyniki. Jak egzamin wypadł w Radomsku i powiecie radomszczańskim?

Maturzyści poznali wyniki. Jak egzamin wypadł w Radomsku i powiecie radomszczańskim? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Znamy już wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego przeprowadzonego w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Radomszczański.

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła je we wtorek, 9 lipca. Tego samego dnia uczniowie – w swoich szkołach – mogli odebrać świadectwa maturalne.

W tym roku do egzaminu maturalnego w szkołach prowadzonych przez powiat przystąpiło 695 osób (w tym: 74 absolwentów z lat poprzednich), 569 z nich – uzyskało pozytywne wyniki.

78 tegorocznych absolwentów na maturę nie przyszło.

Egzamin zdało 86,3 proc. tegorocznych absolwentów (do matury przystąpiło 621, zdało – 536). To wynik przewyższający średnią krajową, która według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynosi 84,1.

Najwyższą średnią w powiecie mogą poszczycić się uczniowie I LO, w którym egzamin zdało 98,44 proc. tegorocznych absolwentów, Liceum Ogólnokształcące w Przedborzu - 95 proc., Technikum Elektryczno – Elektroniczne – 94 proc. i II LO – 92,78 proc.

Szczegółowe dane dotyczące wszystkich szkół znajdują się w załącznikach poniżej.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko matura 2024 wyniki matur

Załączniki

matura-2024-lipiec-absolwenci.pdf

matura-2024-z-roku-ubieglego-i-inni.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE