Matury rozpoczęte

Matury rozpoczęte

Egzaminy maturalne rozpoczęte. W czwartek 4 maja, maturzyści zmierzyli się z językiem polskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W piątek 5 maja, czekać będzie królowa nauk - matematyka.

"Praca - pasja czy obowiązek" na podstawie "Ziemi, planety ludzi" Antoinea de Saint-Exuperyego i wiersz "Słyszę czas" Kazimierza Wierzyńskiego. Z tymi tematami z języka polskiego, zmierzyli się maturzyści. Ponadto uczniowie musieli przeanalizować m.in. fragment "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego i artykuł z "National Geographic"  z 2012 roku, o wymierających językach oraz tekst o Henryku Sienkiewiczu.

 - Obecnie mamy jedynie statystyki co do absolwentów klas maturalnych. W całym powiecie jest ich 842. Nie oznacza to jednak, że tyle osób przystąpiło dziś do matury. Starostwo nie dysponuje również w obecnej chwili danymi co do liczby osób przystępujących w poszczególnych szkołach do egzaminów z konkretnych przedmiotów. Takie dane mają spływać po egzaminach – mówi portalowi Radomsko24.pl, Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy starostwa.

- Najważniejsze, że nie było "Laki" Bolesława Prusa. Osobiście wybrałam interpretację wiersza. Systematycznie pracowałam od początku liceum i teraz przynosi to efekty. Z językiem polskim nie miałam, żadnego problemu. O matematykę jestem spokojna. Z językiem angielskim też sobie poradzę. Myślę, że maturę zdam, ale tak jak już pisałam na wstępie, trzeba systematycznie uczyć się i pracować - napisała w mailu do naszej redakcji, maturzystka Kasia. 

Maturalny maraton potrwa do 26 maja. Wyniki pod koniec czerwca.

fot. ZSDiOŚ

Więcej o:
matura 2017 matura radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE