Mateusz Patalan finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Mateusz Patalan finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Fot. archiwum prywatne - Mateusz Patalan

Mateusz Patalan, uczeń I LO w Radomsku, uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Ostatni, ustny etap olimpiady miał miejsce w sobotę 27 marca. Ze względu na sytuację pandemiczną nie na Uniwersytecie Warszawskim, a przez internet.

Radomszczaninowi nie udało się zakwalifikować do pierwszej trzydziestki najlepszych uczestników, którzy uzyskiwali tytuł laureata zapewniający m.in. indeks na kierunki prawnicze, politologiczne i socjologiczne na większości uniwersytetów w Polsce.

Jako uczestnik trzeciego etapu olimpiady otrzymał jednak - wspólnie z ponad 70 osobami - tytuł finalisty OWPiŚW. Dzięki niemu zostanie on zwolniony z pisania matury rozszerzonej z WOS-u (automatycznie otrzyma z niej 100% punktów), a na jego świadectwie maturalnym pojawi się ocena celująca z Wiedzy o Społeczeństwie. 

Wcześniej Mateusz został również finalistą Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” - pomiędzy kwietniem a majem/czerwcem odbędą się finałowe zawody (podzielone na dwa etapy) w Słupsku i regionalnych centrach punktów informacji europejskiej „Europe Direct”.

Więcej o:
mateusz patalan I LO liceum szkoła młodzież olimpiada OWPiŚW WOS
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE