Mateusz Czapla mistrzem województwa w grze deblowej w tenisie stołowym

W niedzielę 17 kwietnia, w Moszczenicy rozgrywano Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym w kategorii kadetów.

Z lewej Mateusz Czapla. Fot. J. Kawka
Mateusz Czapla, zawodnik UMLKS Radomsko grał w parze z Mateuszem Guzkiem z Księżaka Łowicz. Zawodnicy w swojej kategorii wywalczyli złote medale.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy Mateusza , który był o krok od sprawienia sporej niespodzianki i uzyskania awansu do Finałów Mistrzostw Polski, grę ćwierćfinałową przegrał po dramatycznej walce 2-3 – mówi trener Jacek Kawka.

W grze singlowej Mateusz Czapla uplasował się na miejscach 5-8, podobnie jak w grze mieszanej w parze z Martyną Madejską z Legionu Skierniewice.

W miniony weekend swoje mecze ligowe z wyżej notowanymi rywalami, rozgrywali pingpongiści UMLKS Radomsko. Drugoligowe zawodniczki przegrały z Dwójką w Rawie Maz. 0-10. Panowie występujące w III lidze przegrali w Brzezinach  z MLUKS 2-8. Punkty zdobyli Tomasz Stępień 1,5 oraz Bogdan Kokosiński 0,5 pkt.