Materiały wybuchowe i narkotyki znalezione pod Radomskiem

Dziś policjanci CBŚ na terenie całej Polski przeprowadzili akcję wymierzoną w osoby produkujące materiały wybuchowe i handlujące nimi. Takie materiały znaleziono również w jednej z gmin pod Radomskiem

W piątek 10 maja policjanci CBŚ na terenie całej Polski przeprowadzili akcję wymierzoną w osoby produkujące materiały wybuchowe i handlujące nimi. Takie materiały znaleziono również w jednej z gmin pod Radomskiem - gminie Kamieńsk.
foto ilustracyjne. sxc.hu
W gminie Kamieńsk podczas przeszukania posesji zajmowanej przez 19-latka policjanci zabezpieczyli kilka pojemników z resztkami mieszanin pirotechnicznych i materiałów wybuchowych. Dodatkowo na strychu ujawnili mini uprawę konopi indyjskich. Zorganizowano tam ogrzewane miejsce wegetacji tej odurzającej rośliny. Zabezpieczono kilka wysuszonych  łodyg z kwiatostanem. Nastoletni uczeń technikum usłyszał zarzuty.

Podczas ogólnopolskiej akcji policjanci ujawnili gotowe samodziałowe urządzenia wybuchowe, elementy umożliwiające skonstruowanie takich urządzeń, ponad 14 kg materiałów wybuchowych i ponad 100 kg środków chemicznych mogących służyć do ich produkcji. Śledczy zabezpieczyli też 13 sztuk różnego rodzaju broni palnej oraz dwie armaty stylizowane na pirackie, z których można było oddawać strzały. Funkcjonariusze w ramach tej akcji natrafili również na plantację marihuany oraz trzy linie produkcyjne do wyrobu alkoholu wysokoprocentowego, zabezpieczając 120 litrów zacieru i gotowy wyprodukowany alkohol. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posiadania i wyrabiania materiałów wybuchowych. Niektóre z nich odpowiedzą także za nielegalne posiadanie i wytwarzanie broni, amunicji i narkotyków oraz produkcję „lewego” alkoholu.

źródło: KWP Łódź

Więcej o:
policja policja radomsko kpp radomsko narkotyki akcja cbs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE