Matematyczny projekt „mPotęga” po raz drugi w PG nr 3

Od września do grudnia 2015 r. w PG nr 3, już po raz drugi, będzie realizowany projekt z zakresu edukacji matematycznej, w ramach programu „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku.

Od września do grudnia 2015 r. w  PG nr 3, już po raz drugi,  będzie realizowany projekt z zakresu edukacji matematycznej, w ramach programu „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku, którego partnerem jest Fundacja Dobra Sieć. 
Ubiegłoroczna edycja programu
Program mPotęga skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z 9 wybranych województw.

Organizatorzy otrzymali 292 wnioski w obu Konkursach. Dofinansowanie otrzymało 61 projektów - 33 adresowane do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców oraz 28 adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Projekt Publicznego Gimnazjum nr 3  „Radomszczańskie symetrie”  otrzymał dofinansowanie  z Fundacji „mBanku” w wysokości 7 800 zł.

Głównymi działaniami zabawy z matematyką  są: projekt edukacyjny  „Symetria w architekturze Radomska” , turniej matematyczny , konkurs  „Matematyczne potyczki z patronem” i konkurs „Matematyczna choinka”. Zaplanowana także spotkania z psychologiem mające na celu zwiększenie motywacji uczniów do nauki.

Więcej o:
matematyka zsg nr 7 gimnazjum mpotega
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE