Masz sprawę w ZUS – zarezerwuj wizytę przez PUE

Masz sprawę w ZUS – zarezerwuj wizytę przez PUE

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do elektronicznej formy kontaktu z Zakładem, jeśli jednak klient chce załatwić sprawę osobiście w placówce, może skorzystać z możliwości zarezerwowania wizyty, wybierając dogodny dla siebie dzień i godzinę spotkania.

Wizytę w ZUS można zarezerwować elektronicznie, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.  Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu, mogą go założyć w każdej chwili, m.in. przez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy tradycyjnie, podczas wizyty w placówce ZUS.

Po zalogowaniu się na swój profil w PUE, wystarczy w „Panelu Ogólnym” wybrać zakładkę „Wizyty”, a następnie „Rezerwacja wizyty”.

- Rezerwując wizytę wskazujemy placówkę, w której chcemy być obsłużeni, zakres zagadnień, który nas interesuje np. zasiłki, świadczenia rehabilitacyjne, sprawy emerytalno-rentowe, czy tez składki i ubezpieczenia. Następnie w kalendarzu wybieramy odpowiedni dzień i godzinę – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy na PUE ZUS potwierdzenie wizyty oraz login, który następnie po przyjściu do placówki wpisujemy na dyspenserze w zakładce „Rezerwacja wizyty”. Odbieramy numerek z biletomatu i w pierwszej kolejności, po głosowym wywołaniu numerka, podchodzimy do stanowiska.

Rezerwacja wizyty możliwa jest dzięki  posiadaniu profilu na PUE ZUS. Poza umówieniem wizyty,  PUE daje wiele innych możliwości i korzyści.

- Przede wszystkim, daje możliwość załatwienia wielu spraw w ZUS-ie w formie elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu – dodaje  Monika Kiełczyńska.

Profil Na PUE ma już niemal 6 mln klientów ZUS. Dzięki niemu mogą mieć wgląd w swoje konto ubezpieczonego, sprawdzić czy zostali zgłoszeni do ubezpieczeń, swoje zwolnienia lekarskie, tutaj też można aktywować bon turystyczny oraz zgłosić wniosek o postojowe. Dla płatników składek PUE ZUS ma szczególne znaczenie, gdyż mogą poprzez PUE przekazywać dokumenty zgłoszeniowe czy rozliczeniowe do ZUS.

Więcej o:
zus zus radomsko konkurs zus wizuta w zus radomsko

Załączniki

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE