Masz 14-18 lat? Zgłoś się do projektu, weź udział w wymianach zagranicznych

Młodzi radomszczanie w wieku 14 - 18 lat mają szansę na udział w nowym projekcie międzynarodowym "Podręcznik pozytywnego obywatela Europy".

Młodzi radomszczanie w wieku 14 - 18 lat mają szansę na udział w nowym projekcie międzynarodowym "Podręcznik pozytywnego obywatela Europy".

Osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy, ciekawie odpowiedzą na zadane tam pytania oraz pozytywnie przejdą rozmowę rekrutacyjną, będą miały możliwość przez 2 lata (do maja 2015) uczestniczyć w warsztatach dotyczących obywatelstwa europejskiego, spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz w wyjazdach studyjnych na Węgrzech, Łotwie i w Wielkiej Brytanii. Zachętą dla młodych ludzi powinien być fakt, że koszty uczestnictwa w projekcie - w tym również koszty wyjazdów międzynarodowych - pokrywane są przez organizatorów.

 

Projekt "Podręcznik pozytywnego obywatela Europy" będzie realizowany przy współpracy czterech miast: Radomska (Polska), Makó (Węgry), Olaine (Łotwa) i Lincoln (Wielka Brytania). Jego celem jest budowanie rożsamości europejskiej.

 

- Uczestnicy przedsięwzięcia odpowiedzą sobie na pytania: Co to jest obywatelstwo europejskie? Gdzie jest jego początek? Jakie są jego bariery i co nam daje dziś obywatelstwo UE? W ramach projektu odbędą się cztery wydarzenia, po jednym w każdym kraju. - informuje Anna Jadachowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

Rekrutacja do projektu prowadzona będzie do 9 sierpnia, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ. . Uczestnikami projektu zostanie 25 osób.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Europa dla Obywateli.

Więcej o:
miasta partnerskie projekt rekrutacja młodzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE