Martyna Jurek - uczennica ZSDiOŚ laureatką konkursu KPRM

Martyna Jurek - uczennica ZSDiOŚ laureatką konkursu KPRM

Martyna Jurek z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku została laureatką konkursu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kategorii „Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku”. Uczennica zdobyła także III miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży 2022 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała dla uczniów konkursy. W podanej wyżej kategorii zadanie konkursowe składało się z trzech części:

  • plan i pomysł na realizację młodzieżowej inicjatywy roku, która będzie realizowana przez młodzież oraz będzie oparta na wybranych obszarach EYY2022.
  • prezentacja, która w prosty sposób przedstawi plan oraz to, w jaki sposób inicjatywa zostanie zrealizowana.
  • projekt włączenia szkoły/społeczności uczniowskiej w realizację opracowanej inicjatywy.

Uczennica opracowała inicjatywę ph. „Świetlica integracyjna – Integratka”. W związku z wygraną została zaproszona na 2-dniową konferencję, która odbędzie się w dniach 15 i 16 grudnia 2022 r., w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Podczas konferencji zostaną przyznane nagrody, tj. dla każdego z laureatów specjalna nagroda, certyfikat laureata, możliwość zaprezentowania podczas konferencji pomysłu na młodzieżową inicjatywę roku, udział w szkoleniach i zwiedzanie budynku KPRM.

W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych - Dni Otwarte Funduszy Europejskich - na krótki, ciekawy i innowacyjny film ph. „Jak fundusze europejskie wpłynęły pozytywnie na rozwój młodzieży” Martyna Jurek wraz ze swoją klasą i szkołą zdobyła III miejsce. Nagrodą za III miejsce to 3 tys. zł dla szkoły, a dodatkowo - w ramach nagrody specjalnej dla klasy, kwota tysiąca zł, z możliwością wyboru nagród dla klasy.

Szkoła została także zaproszona na XV Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2022, które odbywa się w dniach 14-16 grudnia w Łodzi.

Tematem tegorocznej edycji jest „Biznes w erze innowacji”. Na uczestników czeka ponad 45 paneli dyskusyjnych oraz 200 ekspertów, wybitnych gości, światowej klasy naukowców, przedsiębiorców. W ramach jednego z paneli zostaną wręczone symboliczne czeki w ramach wygranej w konkursie, który został rozstrzygnięty na profilu FB „Zmieniamy Łódzkie”.

Więcej o:
radomsko zsdioś radomsko drzewniak radomsko martyna jurek konkurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE