Marszałek Stępień spotkał się z Platformą Dialogu

Marszałek Stępień spotkał się z Platformą Dialogu

Na zaproszenie Klubu Radnych Platforma Dialogu 30 sierpnia do Radomska przyjechał marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Rozmawiał nie tylko z radnymi, ale również z mieszkańcami miasta.

Witold Stępień w towarzystwie radnych Platformy Dialogu udał się najpierw na ulicę św. Jadwigi, gdzie dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, powstać ma nowy basen: - Cieszę się, że skutecznie aplikowaliście o te pieniądze na basen - podkreślał w rozmowie z radnymi marszałek. - Urząd Marszałkowski z Regionalnego Programu Operacyjnego udzielił nam wsparcia w wysokości 7 milionów złotych - dodał Jakub Jędrzejczak.

Marszałek Stępień wspomniał także o innych zrealizowanych już dzięki środkom wojewódzkim inwestycjom m.in. pierwszej części obwodnicy, szpitalu powiatowym czy autobusach niskoemisyjnych, które wkrótce wyjadą na ulice Radomska. - Tuż u bram są pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, bo zgodnie z obietnicą wchodzimy w drugi etap rozbudowy kolei aglomeracyjnej. Radomsko będzie skomunikowane ze stolicą regionu nowoczesnymi pociągami, właśnie po to, aby aktywizować mieszkańców, po to by szukać możliwości - mówił.

Miejscy radni Platformy Dialogu oraz kandydat na prezydenta miasta, Jakub Jędrzejczak opowiedzieli pokrótce o kolejnych zamierzeniach, jakie zamierzają realizować na rzecz miasta i jego mieszkańców. Wymienili także to co udało się już zrobić - chociażby teren przy tzw. wielorybku, gdzie powstały boiska, ławki, grill, plac zabaw i inna infrastruktura pozwalająca mieszkańcom miło spędzić wolny czas.

Wizyta marszałka Stępnia miała niewątpliwie związek z wyborami samorządowymi, jednak oprócz spotkania z politykami i dziennikarzami znalazł także czas na rozmowę z mieszkańcami. Porozmawiał o ich problemach, oczekiwaniach, ale również podziwiał przyblokowe, wypielęgnowane ogródki i... zapoznał się z oswojoną kawką Kasią.

Więcej o:
witold stępień marszałek platforma dialogu basen wybory samorządowe
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE