Marszałek Sejmu - Elżbieta Witek z wizytą w Strzałkowie

Fot. Wojciech Bojdo/ Sebastian Nems

Marszałek Sejmu – Elżbieta Witek odwiedziła powiat radomszczański. Gościła w Strzałkowie, gdzie mówiła m.in. o realizowanej w tej miejscowości rozbudowie siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej.

Elżbieta Witek przyjechała na zaproszenie poseł Anny Milczanowskiej. Powitana została przez sympatyków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz koło gospodyń wiejskich.

W swoim przemówieniu mówiła m.in. o wspieraniu przez polski rząd seniorów, rodziny oraz samorządy, którym – co podkreślała, przekazywane są ogromne środki z przeznaczeniem na inwestycje. Jedną z takich inwestycji jest rozbudowa siedziby OSP w Strzałkowie.

Zadanie to obejmuje rozbudowę, nadbudowę i przebudowę budynku remizy. Dzięki temu kompleks zyska nową część socjalno-dydaktyczno-administracyjną.

W nowej części będzie pięć boksów garażowych, powstanie nowa klatka schodowa, duży taras, wszystkie systemy i media wykonane zostaną zgodnie z projektem oraz obowiązującymi przepisami. Budynek zyska odwodnienie liniowe, instalację fotowoltaiczną, parkingi oraz zostanie zagospodarowany teren wokół strażnicy. Zakończenie prac ma nastąpić do 30 czerwca 2024 roku.

Fundusze na rozbudowę strażnicy pochodzą z dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Radomsko.

Łączna wartość zadania to 5. 841.017,85. złotych.

Marszałek Elżbieta Witek zachęcała do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach oraz referendum. Zachęcała też do oddania głosu na uczestniczących w spotkaniu: Annę Milczanowską oraz Antoniego Macierewicza.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański strzałków wizyta elżbieta witek wybory 2023
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE