Marszałek Grzegorz Schreiber z wizytą w Radomsku. Zachęcał samorządowców do współpracy

Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber gościł w Radomsku. W siedzibie Starostwa Powiatowego spotkał się z samorządowcami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji działających na terenie miasta i powiatu.

Wizyta w Radomsku została zorganizowana w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”.

- Odwiedzamy miasta na terenie całego województwa. Chcemy, by mieszkańcy a wśród nich samorządowcy i przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji mogli spotkać się z nami osobiście. W spotkaniach tych uczestniczą dyrektorzy poszczególnych wydziałów Urzędu Marszałkowskiego. Jest to doskonała okazja, by z nimi porozmawiać, dowiedzieć się, jakie formy wsparcia oferuje urząd. Myślę, że dzięki nawiązaniu tego typu kontaktu, mieszkańcom będzie znacznie łatwiej załatwiać różnego rodzaju sprawy w Urzędzie Marszałkowskim. Sprawy, które są ważne dla poszczególnych samorządów, jak chociażby pozyskiwanie środków zewnętrznych – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

W spotkaniu z Grzegorzem Schreiberem uczestniczyli m.in. poseł Anna Milczanowska, prezydent Radomska Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu radomszczańskiego, strażacy-ochotnicy oraz księża. Jeden z nich - proboszcz Tomasz Kordela z parafii pw. Wszystkich Świętych w Rzejowicach odebrał z rąk marszałka czek na 72 tys. zł z przeznaczeniem na remont kościoła w Rzejowicach.

Jak podkreślał marszałek, zależy mu bardzo na współpracy z samorządami.

- Musimy współpracować niezależnie od tego, jakie mamy poglądy, czy jakie partie polityczne reprezentujemy. Musimy pamiętać, że tylko dobra współpraca może się przyczynić do rozwoju naszych Małych Ojczyzn. Wspólnie robimy wszystko dla województwa. 28 mln zł z RPO dla powiatu radomszczańskiego na 43 projekty to właśnie efekt dobrej współpracy - zauważył Grzegorz Schreiber.

Marszałek Grzegorz Schreiber zachęcał również samorządowców do zgłaszania swoich propozycji do opracowywanej właśnie Strategii Rozwoju Województwa.

Oprócz Radomska, marszałek odwiedził również Sieradz.

Więcej o:
radomsko marszałek województwa łódzkiego spotkanie grzegorz schreiber porozmawiajmy w łódzkiem
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE