Mariusz Pawłowski: Rekordzista za mandat zapłacił 2,5 tys. złotych

Mariusz Pawłowski: Rekordzista za mandat zapłacił 2,5 tys. złotych Fot. M. Kołaczkowski

Jazda niezgodnie z przepisami zrobiła się droższa. Przekroczenie prędkości dopuszczalnej o 30 km/h zagrożone było do końca 2021 roku mandatem wysokości od 200 do 300 zł. Od 1 stycznia 2022 roku wysokość kary zwiększa się do 800 zł. Zwiększa się też maksymalna wysokość mandatu, jaką na kierującego może nałożyć policjant w postępowaniu mandatowym za wykroczenie drogowe. Już nie 500 zł, a 5 tys. zł.

Według nowego taryfikatora mandat za korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego pojazdem wynosi 500 zł.

- Rekordzista, w nowym roku w powiecie radomszczańskim, zapłacił mandat karny w wysokości 2,5 tys. złotych. Jest wiele grup wykroczeń, w których mandaty są teraz naprawdę wysokie. Jedną z tych grup są to przejścia dla pieszych. Teraz mandaty za wykroczenia w tym rejonie są od 1,5 tys. zł w górę. Kiedyś mogło to się skończyć 100 czy 200 złotowym mandatem - ostrzega Mariusz Pawłowski naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku.

Kolejna ważna sprawa to przejazdy kolejowe.

- Mało kto zdaje sobie sprawę, że przechodząc przez przejazd kolejowy, gdy już pulsuje światło czerwone, a rogatki nie są jeszcze opuszczone naraża się na mandat karny w wysokości 2 tys. złotych – dodaje gość portalu Radomsko24.pl.

Rozmowa z Mariuszem Pawłowskim, naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego w KPP w Radomsku na portalu Radomsko 24.pl, w poniedziałek 14 lutego o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk mariusz pawłowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE