Mariusz Pawłowski: Dostała przyzwolenie od mamy

Mariusz Pawłowski: Dostała przyzwolenie od mamy Fot. M. Kołaczkowski

Od września 2016 roku w województwie funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego czasu radomszczanie nanieśli na nią 1200 zgłoszeń.

Mieszkańcy wskazują miejsca, gdzie dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Często jest to droga krajowa nr 91 w Kamieńsku. Wśród zgłoszeń są również przypadki niewłaściwego parkowania pojazdów na ulicach Radomska.

- Często wskazywaną lokalizacją jest chociażby ul. Grota Roweckiego w Radomsku. Okazuje się, że pandemia zmieniła myślenie wielu kierujących i ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach - zwraca na to uwagę Mariusz Pawłowski, naczelnik Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Nie jest to dużo, ale zanotowaliśmy wzrost zatrzymywanych kierowców po alkoholu. W dobie pandemii siedzieliśmy w domu często sięgaliśmy po drinka, a teraz bez zastanowienia po drinku siadamy za kierownicę - komentuje Mariusz Pawłowski.

Często zdarzają się dziwne wręcz kuriozalne sytuacje. Przykład: spowodowanie wypadku przez 16-latkę kierującą samochodem. Pojawia się w tym konkretnym przypadku pytanie: czy miała prawo wsiąść za kierownicę?

- Nie miała prawa wsiąść za kierownicę. Ma takie prawo, gdy zda egzamin i otrzyma prawo jazdy. Ale stało się tak, że takie przyzwolenie dostała od swojej mamy. W tym wypadku 16-latce grozi stawienie się przed sądem rodzinnym, a matce kara za udostępnienie pojazdu, osobie która nie miała prawa do kierowania pojazdami – wyjaśnia Mariusz Pawłowski, gość portalu Radomsko24.pl

Cała rozmowa z Mariuszem Pawłowskim, naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku, w środę 27 października, na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk mariusz pawłowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE