Marek Rząsowski na starostę

Marek Rząsowski na starostę

W przypadku zwycięstwa Koalicji Obywatelskiej Radomsko w wyborach do Rady Powiatu Radomszczańskiego, o funkcję starosty będzie ubiegał się Marek Rząsowski. Obecnie Marek Rząsowski piastuje funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku.

O desygnowaniu na starostę Marka Rząsowskiego, poinformowano na konferencji  zorganizowanej 26 września w miejskiej bibliotece. Podczas konferencji prowadzonej przez Ewę Drzazgę oraz Łukasza Więcka dyskutowano o tym, jakimi cechami powinni charakteryzować się samorządowcy.

- Podczas wyborów samorządowych, z uwagi na bezpośrednie wybory Prezydenta, główna uwaga skupia się na programach i kierunkach rozwoju miasta. A tymczasem zadania powiatu, są również istotne. Dlatego dziś ruszamy z naszym programem #PowiatOdNowa. Kampania to przede wszystkim czas na dyskusja o wizji, o programie, o kierunkach rozwoju m.in. również i powiatu. Jeśli wyborcy obdarzą mnie zaufaniem i Koalicja Obywatelska wygra wybory w Powiecie Radomszczańskim podejmę się wyzwania i będę ubiegał się o funkcję Starosty Powiatu Radomszczańskiego – mówił Marek Rząsowski.

W dalszej części spotkania Marek Rząsowski zaprezentował program dla Powiatu Radomszczańskiego #PowiatOdNowa. Ten składa się z dziewięciu punktów: otwartość, „turystyka jednego dnia”, infrastruktura drogowa, nowoczesna komunikacja poprzez zastosowania aplikacji, rozwiązania niskoemisyjne i energooszczędne, e-urząd czyli elastyczna i nowoczesna organizacja, opaski dla seniorów, kolejny rok szkolny i jeden gospodarz w mieście.

Na konferencji obecni byli także kandydaci KO w wyborach do Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Sejmiku. Był również Jakub Jędrzejczak, ubiegający się o urząd prezydenta Radomska.

Więcej o:
wybory wybory radomsko wybory 2018 koalicja obywatelskiej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE