Marek Rząsowski: Chciałbym poznać zdanie starosty i prezydenta Radomska

Marek Rząsowski: Chciałbym poznać zdanie starosty i prezydenta Radomska Fot. M. Kołaczkowski

W minioną niedzielę w kilkudziesięciu miastach w całej w całej Polsce, odbyły się manifestacje zwolenników pozostania Polski w Unii Europejskiej. Uczestnicy wykrzykiwali hasła „zostajemy w Europie” czy „My zostajemy, rząd wychodzi”. To reakcja obywateli na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej nie są zgodne z polską konstytucją. Niektórzy radomszczańscy samorządowcy w dość emocjonalny sposób reagowali na obecną sytuację w kraju. Marek Rząsowski radny Rady Powiatu Radomszczańskiego (PO) na swoim Facebooku zamieścił tekst, który we fragmencie skierowany został do radomszczańskich mediów i lokalnych polityków.

- (…) Chętnie usłyszę jak widzą to lokalne władze Radomska i Powiatu. Czy dla nich rozwój Radomska o Powiatu Radomszczańskiego związany jest z naszym członkostwem w UE? Czy podejmą dziś walkę o pozostanie Polski w Unii Europejskiej ? Może lokalne media Gazeta Radomszczańska, Radomsko24.pl, Puls Radomska zapytają naszych włodarzy. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie odpowiedzi w stylu - nie interesuję się, nie słyszałem (…) – napisał Marek Rząsowski.

Niestety nie wszyscy samorządowcy z miasta i powiatu chętnie korzystają z zaproszeń lokalnych mediów. Lista nazwisk, które należałoby wymienić byłaby długa. Radni wręcz komunikują, że nie muszą udzielać wywiadów lub zasłaniają się brakiem czasu. Nie znajdą 20 minut? Tyle trwa nagranie programu „Staszczyk niezależnie” na portalu Radomsko24.pl.

Gospodarz programu „Staszczyk niezależnie” zaproponował Markowi Rząsowskiemu inne rozwiązanie. Jakie?

Cała rozmowa z Markiem Rząsowskim na portalu Radomsko24.pl, w piątek 15 października o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk marek rząsowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE