Marek Rząsowski: Brakuje „stołków” to tworzy się stanowiska dyrektorów

Marek Rząsowski: Brakuje „stołków” to tworzy się stanowiska dyrektorów Fot. M. Kołaczkowski

Ożywioną dyskusję wywołał na sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego punkt dotyczący utworzenia oraz przyjęcia statutu Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamil II” w Kodrębie. Opozycyjni radni krytykowali pomysł powołania kolejnego dyrektora.

- Jestem zaskoczony taką decyzją. Na początku kadencji były takie plany, żeby był jeden dyrektor, który będzie zarządzać wszystkimi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, które samorząd utworzy. Słyszymy, że nie ma pieniędzy m.in. na remonty dróg, podwyżki dla pracowników, czy organizacje pozarządowe. A teraz dowiadujemy się, że będzie kolejny dyrektor. To jest niedorzeczne – komentował na sesji radny Marek Rząsowski (PO).

W rozmowie na portalu Radomsko24.pl Marek Rząsowski wraca do koalicji z 2018 roku, gdzie PO rządziło ze Wspólnym Samorządem i ugrupowaniem Razem dla Radomska.

- W programie tej koalicji był zapis, że powołane będzie sieć placówek, w których znajduje się maksymalnie do 14 dzieci. Na etapie dyskusji była propozycja, że gdy powstaną 4 placówki opiekuńcze, to będą one miały jednego dyrektora i jedną obsługę administracyjną. Pytam, co tak naprawdę się stało czy już brakuje stołków, że tworzy się kolejne, aby ktoś był dyrektorem – mówi w rozmowie z Irkiem Staszczykiem, Marek Rząsowski.

Rozmowa Irka Staszczyka z Markiem Rząsowskim na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 9 maja o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk marek rząsowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE