Radomsko, Łódzkie 18.2o Sobota, 24 Sierpnia 2019

Marek Belka w Radomsku przypomina o wyborach 26 maja

Miasto
Beata Januszewska

Marek Belka kandydat Koalicji Europejskiej, podczas środowej wizyty w Radomsku przypomniał by pójść już w najbliższą niedzielę 26 maja do urn wyborczych i oddać głos na swojego kandydata do Parlamentu Europejskiego.

Na konferencji prasowej 22 maja obecni byli radny powiatowy z SLD Arkadiusz Ciach, kandydat do europarlamentu z ramienia Koalicji Europejskiej Marek Belka, poseł Artur Ostrowski i sekretarz rady wojewódzkiej Grzegorz Majewski.

Marek Belka odwiedził Radomsko już po raz drugi. Pierwsza jego wizyta w naszym mieście wraz z przedsiębiorcami i samorządowcami odbyła się na początku kampanii wyborczej. Dziś na finiszu kampanii przypomniał o tym ile dzięki byciu w UE zyskaliśmy i zachęcał do pójścia na wybory w niedzielę.

- Chciałbym przypomnieć, że w niedzielę idziemy na wybory. Chciałbym zaapelować, o jak najwyższą frekwencję, bo sprawa jest ważna. Chodzi o to żebyśmy byli reprezentowani w Parlamencie Europejskim przez ludzi kompetentnych, którzy wiedzą po co tam idą. Którzy będą w stanie negocjować i walczyć, o jak najlepsze rozwiązania zarówno prawne, jak i budżetowe. A nie gdzieś siedzieć na oślej ławce obrażeni na wszystkich. Unia Europejska to jest rzecz, która spowodowała w Polsce nie tylko postęp ekonomiczny, ale przede wszystkim to jest przyczyna olbrzymiego rozwoju cywilizacyjnego. Nasza integracja z UE zaczęła się już na początku lat 90-tych. Jasno wtedy powiedzieliśmy – chcemy iść na zachód. (...) Bez Unii bylibyśmy gdzieś daleko w tyle. Dajmy wyraz temu, że jesteśmy obywatelami świadomymi naszego kraju i Europejczykami
- mówił Marek Belka.

Kampanię Marka Belki podsumował Grzegorz Majewski, który przypomniał, że odwiedzili wszystkie powiaty województwa łódzkiego.

- To pokazuje determinację i zaangażowanie profesora premiera Marka Belki, do tego żeby reprezentować wszystkich naszych mieszkańców całego regionu. Ze swoich kompetencji na pewno będzie miał czynny udział w tym, jak będzie kreował się budżet Unii Europejskiej. Dlatego ważne jest żeby dać poparcie w wyborach 26 maja. (…) Ostatnie wybory samorządowe pokazały, że można zachęcić ludzi i przekonywać by głosowali. I żeby oddali swój głos mądrze na Marka Belkę
- mówił Grzegorz Majewski.

komentarze