Marcowa korekta rozkładu jazdy

Od niedzieli, 9 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Plakaty z informacją o zmianie dostępne są na peronach, dworcach oraz w Internecie.

Od niedzieli, 9 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Plakaty z informacją o zmianie dostępne są na peronach, dworcach oraz w Internecie. Zmiany związane są z szerokim zakresem modernizacji i remontów linii oraz obiektów kolejowych.
fot. archiwum Radomsko24.pl
Korektę tradycyjnie poprzedza wcześniejsza publikacja rozkładów jazdy. Plakatowe rozkłady oraz wersja elektroniczna, także na stronie www.plk-sa.pl, są już dostępne.

Ponadto, podczas marcowej korekty na największych dworcach w Polsce, podróżnych będą wspierać mobilni informatorzy. W tym roku moderni zacją, bądź rewitalizacją, objętych będzie około 3 000 km torów i dziesiątki obiektów inżynieryjnych. W wielu miejscach ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze obok intensywnych prac na sąsiednim.

Zmiany czekają podróżnych m.in. w Warszawie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przystąpią do drugiego etapu remontu mostu średnicowego. Prace będą prowadzone na torach dalekobieżnych. Część pociągów będzie jeździła przez stację Warszawa Gdańska. Prace modernizacyjne trwają na trasie ze stolicy do Białegostoku. Po ich zakończeniu pociągi pasażerskie będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. Zgodnie z planem kontynuowane będą prace na trasach ze stolicy do Trójmiasta i do Łodzi oraz Rzeszów – Przemyśl - granica państwa. Intensywnie działają wykonawcy na linii Wrocław–Poznań.

Korekty pozwalają na wcześniejszą informację o zmianach oraz utrzymanie stabilnego rozkładu jazdy w kolejnym okresie obowiązywania, gdyż nawet najbardziej intensywne prace są w nim uwzględnione i nie powinny powodować zmian w kursowaniu pociągów.

Informacje o marcowej korekcie rozkładu jazdy na bieżąco przekazują przewoźnicy. Są dostępne również w Internecie m.in. www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl oraz pod numerem infolinii 19 757

Więcej o:
pkp rozkład jazdy dworzec zmiana rozkładu jazdy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE