Marcin Wodo promował książkę „Ciemne plamy w Radomsku”

Fot. Klaudia Gajda

W piątek 30 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku odbyła się promocja książki radomszczanina Marcina Wodo. Spotkanie z autorem powieści „Ciemne plamy w Radomsku” poprowadził nasz redakcyjny kolega Ireneusz Staszczyk.

„Ciemne plamy w Radomsku” to debiutancka książka Marcina Wodo. 31-letni radomszczanin właśnie swoje rodzinne miasto wybrał na miejsce akcji prozy. Jak podkreślał, impulsem do napisania książki była zwykła czarno–biała pocztówka. Książka powstała zaledwie w kilka dni. To mocny kryminał, gdzie krew się leje wartko, a bohater to typowy Kowalski.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat powstawania książki i motywacji do jej napisania, a także zdobyć autograf autora. Czytano też fragmenty kryminału. 

 

Marcin Wodo (ur. 13.11.1991 r. w Radomsku) - absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, magister filologii polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, poeta ze Stowarzyszenia Literackiego ,,Ponad” i aktor Teatru Źródło. Pracował jako lokalny dziennikarz, m.in. w regionalnym dodatku do Dziennika Łódzkiego – Tygodniku Co Nowego, gdzie przez kilka lat prowadził dział historyczny. Były nauczyciel języka polskiego oraz copywriter, który obecnie próbuje swych sił w roli story designera (przy produkcji gier komputerowy). W wolnych chwilach stara się popularyzować rodzime miasto na portalach społecznościowych (Facebook i Instagram): Ciekawe Radomsko. Miłośnik historii w praktycznie każdej odsłonie, zapalony kolekcjoner, zwłaszcza starych, czarno-białych pocztówek, a przede wszystkim radomszczanin, który kocha swoją małą ojczyznę.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad książką.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
ciemne plamy w radomsku marcin wodo promocja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE