Marcin Skubisz: stary basen w Radomsku jest w dobrym stanie i można go przywrócić do dawnej świetności

Fot. Wojciech Bojdo

- Stary basen przy ul. Leszka Czarnego w Radomsku jest w dobrym stanie. Koszty jego remontu nie będą ogromne, więc nie ma potrzeby likwidacji obiektu. Może jeszcze przez wiele lat służyć mieszkańcom – mówi Marcin Skubisz, właściciel firmy zajmującej się budową i remontami tego typu budynków.

Pod koniec minionego roku radni Rady Miejskiej w Radomsku podjęli decyzję o likwidacji basenu przy ul. Leszka Czarnego. Władze Radomska podkreślały, że obiekt jest w opłakanym stanie technicznym, a jego remont będzie bardzo kosztowny. Z początkiem 2023 r. basen przestał funkcjonować. Miłośnicy pływania korzystają z nowego kompleksu „Aquara”. Na tym obiekcie prowadzone są również zajęcia wychowania fizycznego, korzystają z niego także działające w mieście szkółki pływackie.

W poniedziałek, 6 marca 2023 r. radny Radosław Rączkowski zwołał konferencję, na której podkreślał, że nowy basen jest już przepełniony i należy podjąć działania w celu reaktywacji starej pływalni.

- Nie wiem, czy pamiętacie państwo, ja podjąłem działania na Radzie Miasta, złożyłem uchwałę odnośnie nie zamykania starej pływalni. Radni podjęli jednak decyzję inną. Dziś widzimy, że jest problem. Dzieci nie mieszczą się w tym basenie. Widzę, że jest potrzeba jeszcze jednego obiektu – mówił radny.

Dzień po konferencji prasowej radny Rączkowski zorganizował spotkanie na terenie starej pływalni. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a także zaproszony przez radnego Marcin Skubisz, właściciel firmy zajmującej się m.in. budową i remontami tego typu obiektów (firma wybudowała basen „Aquara”).

Marcin Skubisz zapoznał się ze stanem technicznym starej pływalni, m.in. podbasenia. Podkreślił, że obiekt ten jest w dobrym stanie i istnieje możliwość jego remontu.

- Stan tego basenu oceniam jako dobry, a nawet bardzo dobry i obiekt może jeszcze długo służyć mieszkańcom. Oczywiście, część elementów, czy technologii musi zostać wymienionych, czy zregenerowanych. Uważam jednak, że jest to niewielki koszt i uważam, że miasto powinno rozpisać przetarg w takiej samej formule, jak w przypadku budowy nowego basenu i na pewno znajdzie się chętna firma, która w przyzwoitym budżecie przywróci ten obiekt do świetności – podkreśla Marcin Skubisz.

Przypomnijmy. Zgodnie z planami władz miasta, stara pływalnia przy ul. Leszka Czarnego ma zostać przekształcona w wielofunkcyjną halę sportową.

Radny Radosław Rączkowski organizuje debatę na temat przyszłości starego basenu. Debata odbędzie się w poniedziałek, 13 marca 2023 r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko stary basen basen marcin skubisz radosław rączkowski remont starego basenu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE