Maratończyk wypróbował nową drogę Kletnia - Żytno

Zakończono prace remontowe na drogach powiatowych Kletnia - Żytno. Na ich budowę pozyskano i przeznaczono rekordową sumę w całej historii powiatu - 10 mln złotych.Ciąg trzech dróg powiatowych... ››

Zakończono prace remontowe na drogach powiatowych Kletnia - Żytno. Na ich budowę pozyskano i przeznaczono rekordową sumę w całej historii powiatu - 10 mln złotych.


Ciąg trzech dróg powiatowych z Kletni do Żytna spełnia istotną rolę w układzie komunikacyjnym powiatu radomszczańskiego, ponieważ łączy cztery gminy: Gomunice, Kodrąb, Kobiele Wielkie i Żytno oraz stanowi obwodnicę dla miasta Radomska. Początek stanowi skrzyżowanie z drogą krajową nr 91 Piotrków Trybunalski – Częstochowa, zaś koniec - skrzyżowanie z drogą wojewódzką Radomsko-Włoszczowa.


Powiat otrzymał na przebudowę tego ciągu dróg dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w wysokości 75 procent wydatków kwalifikowanych projektu. Pozostałą część sfinansowały samorządy: Starostwo Powiatowe oraz gminy, przez które prowadzi droga, a więc: Gomunice, Kodrąb, Kobiele Wielkie i Żytno.


Całkowita wartość projektu to 14 442 948,71 zł, a kwota dofinansowania z EFRR wyniosła 10 832 211,53 zł.


Droga została oddana do użytku we wtorek 28 września w Żytnie. Jako pierwszy wypróbował ją maratończyk - pan Waldemar Stasiński z Kuźnicy w gminie Kodrąb. Wystartował on z Żytna o godz. 7.00, do Kletni dobiegł około 11.00, pokonał 33 kilometry.

Więcej o:
droga infrastruktura kletnia żytno remonty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE