W sobotę 29 sierpnia w urzędzie miasta odbył się maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego. Wnioskodawcom służyli pomocą członkowie zespołu konsultacyjnego oraz urzędnicy.
W sobotę 29 sierpnia w urzędzie miasta odbył się maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego. Wnioskodawcom służyli pomocą członkowie zespołu konsultacyjnego oraz urzędnicy.
Pomysł zorganizowania maratonu – jak przyznaje koordynator zespołu Hanna Gorczyńska – został zaczerpnięty od innych miast, gdzie funkcjonują budżety obywatelskie.
W Radomsku maraton cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadowala również fakt, że radomszczanie sporo już wiedzą o budżecie obywatelskim.
- Jestem bardzo zadowolona z tego, że przychodzą wnioskodawcy i mają dużą wiedzę na temat budżetu obywatelskiego. Właściwie ich wnioski są już prawie wypełnione i gotowe do złożenia. To świadczy o tym, że nasz zespół dobrze wykonał swoje zadanie i niezbędne dla mieszkańców informacje zostały w odpowiedni sposób przekazane – podkreśla Hanna Gorczyńska.
Radomszczanie mają wiele pomysłów, jednak prym wiodą wnioski dotyczące budowy boisk i placów zabaw. Czy rzeczywiście brakuje tego w mieście?
- Okaże się czy tego brakowało, jeżeli to zadanie będzie zrealizowane i na tym placu zabaw czy boisku będzie dużo osób korzystających. Wtedy powiem: tak to było potrzebne – zaznacza koordynatorka zespołu. - Natomiast samo złożenie wniosku nie świadczy o zapotrzebowaniu społecznym – dodaje.
Pojawiły się także nietypowe pomysły, jak na przykład wybudowanie tężni w dzielnicy Wymysłówek, czy projekt ławeczek z tabliczkami z opisem postaci ważnych dla Radomska, jak Leszek Czarny czy Królowa Jadwiga.
Przypominamy, że do 15 września trwa przyjmowanie wniosków. Następnie do publicznej wiadomości zostanie podana informacja o tym, jakie wnioski wpłynęły. Potem wnioskami zajmą się miejscy urzędnicy, którzy zweryfikują je pod względem formalnym. Przez listopad będzie trwała promocja poszczególnych projektów. Głosowanie nad wnioskami potrwa od 7 do 13 grudnia.
kt