Maraton Pisania Listów Amnesty International w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W Radomsku trwa Maraton Pisania Listów Amnesty International, organizatorką wydarzenia jest Agnieszka Skura-Garbaciak. Jeśli ktoś ma chwilę, niech wybierze się do biura Lisowski Ubezpieczenia ul. Piastowskiej 20b – tam do godziny 15.00 (10 grudnia) można napisać list, aby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los.

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los.

W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń.

- List może zdziałać bardzo dużo, jeżeli zostanie wysłanych ich około 700 tysięcy do jakiegoś rządu, bądź przedstawicieli rządu – w obronie jednej osoby - jest to ogromny nacisk opinii społecznej. Na 200 osób w obronie, których pisaliśmy - sto - zostało uwolnionych, bądź ich los się poprawił – mówi Agnieszka Skura-Garbaciak, przedstawicielka Amnesty International.

Listy można pisać własnoręcznie po polsku lub po angielsku samemu lub według wzoru, zebrane listy zostaną wysłane do odbiorców.

Miejsce spotkania to biuro Lisowski Ubezpieczenia przy ul. Piastowskiej 20b (I piętro).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Maraton Pisania Listów Amnesty International w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE