Radomsko, Łódzkie -0.9o środa, 22 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Manewry klas mundurowych z radomszczańską Policją

Powiat
Beata Januszewska

W piątek, 18 października uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku wybrali się na manewry terenowe. Młodzież pokazała swoje umiejętności m.in. z zakresu musztry policyjnej, a także wykazali się dobrą orientacją w terenie. Podczas zajęć dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory.

Całość zajęć odbyła się w dwóch częściach. W pierwszej młodzież pokazała swoje umiejętności z zakresu musztry policyjnej. Zadanie to wymagało zgrania i współpracy w dużej grupie. Okazało się, że nie jest to łatwe, ale uczestnicy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się z jak najlepszej strony.

Współpracy w grupie i dobrej orientacji w terenie wymagało drugie zadanie, z którym „mundurówka” równie dobrze sobie poradziła. Wszystkie punkty ukryte w lesie zostały odnalezione. Nagrodą za kilkugodzinne zmagania, a jednocześnie dodatkowym elementem wzmacniającym siły podczas manewrów była grochówka niczym w prawdziwej kuchni polowej.

Celem całości działań było ćwiczenie różnych umiejętności młodzieży, w tym koncentracji, opanowania i pracy zespołowej. Była to też doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku opowiedzieli o specyfice służby i przedstawili też etapy procedury rekrutacyjnej. Podzielili się praktycznymi wskazówkami, które mogą być przydatne podczas etapów naboru.

komentarze