Manewry klas mundurowych z radomszczańską Policją

Manewry klas mundurowych z radomszczańską Policją Fot. KPP Radomsko

W piątek, 18 października uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku wybrali się na manewry terenowe. Młodzież pokazała swoje umiejętności m.in. z zakresu musztry policyjnej, a także wykazali się dobrą orientacją w terenie. Podczas zajęć dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory.

Całość zajęć odbyła się w dwóch częściach. W pierwszej młodzież pokazała swoje umiejętności z zakresu musztry policyjnej. Zadanie to wymagało zgrania i współpracy w dużej grupie. Okazało się, że nie jest to łatwe, ale uczestnicy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się z jak najlepszej strony.

Współpracy w grupie i dobrej orientacji w terenie wymagało drugie zadanie, z którym „mundurówka” równie dobrze sobie poradziła. Wszystkie punkty ukryte w lesie zostały odnalezione. Nagrodą za kilkugodzinne zmagania, a jednocześnie dodatkowym elementem wzmacniającym siły podczas manewrów była grochówka niczym w prawdziwej kuchni polowej.

Celem całości działań było ćwiczenie różnych umiejętności młodzieży, w tym koncentracji, opanowania i pracy zespołowej. Była to też doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku opowiedzieli o specyfice służby i przedstawili też etapy procedury rekrutacyjnej. Podzielili się praktycznymi wskazówkami, które mogą być przydatne podczas etapów naboru.

Więcej o:
manewry terenowe policja radomsko szkoła mechanik radmosko zsp nr 1 radomsko klasa munduorwa mechanik radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE