Manewr skrętu w lewo nie zawsze jest bezpieczny. Przekonało się o tym dwoje kierowców

Manewr skrętu w lewo nie zawsze jest bezpieczny. Przekonało się o tym dwoje kierowców Fot. KPP Radomsko

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Nieupewnienie się, czy manewr ten jest bezpieczny, było przyczyną dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło we wtorek, 26 lipca 2022 r.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Lgocie Wielkiej.

- Kierująca citroenem 34-letnia mieszkanka gminy Lgota Wielka, jadąc od strony Woźnik wykonała manewr skrętu w lewo. Nie upewniła się, czy manewr ten jest możliwy. Nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej z naprzeciwka 73-letniej rowerzystce i potrąciła ją. Kobieta została przewieziona do szpitala – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Do kolejnego zdarzenia doszło tego samego dnia w miejscowości Kalinki.

- Kierujący ciągnikiem rolniczym 69-letni mężczyzna skręcał w polną drogę. Nie upewnił się, czy może wykonać ten manewr. Doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki honda, którego 66-letni kierujący wykonywał manewr wyprzedzania - wyjaśnia Aneta Wlazłowska.

Uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

- Apelujemy do kierowców, by podczas wykonywania manewru skrętu w lewo zachowywali szczególną ostrożność i zawsze upewniali się, czy manewr ten jest możliwy – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
policja radomsko kolizja wypadek kalinki lgota wielka skręt w lewo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE