Mamy w Radomsku Mistrza Polski w wyścigach samochodowych!

Mamy w Radomsku Mistrza Polski w wyścigach samochodowych! Fot. arch. zespołu

- Udało się dopiąć celu. Mamy Mistrza i Wicemistrza Polski z Radomska w wyścigach samochodowych – mówi nam Łukasz Stolarczyk, po zdobyciu Mistrzostwa Polski w klasie D4-3500. Wspólnie z Bartoszem Groszkiem, Łukasz Stolarczyk wywalczył jeszcze tytuł wicemistrza w klasie Endurance.

W miniony weekend odbyła się ostatnia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, do której Łukasz Stolarczyk przystępował jako lider klasyfikacji wyścigów sprinterskich oraz wicelider klasyfikacji wyścigów długodystansowych.

W dwóch wyścigach sprinterskich startując VW Golfem TCR zajął odpowiednio trzecie i szóste miejsce i z dużą przewagą 15 punktów wywalczył tytuł Mistrza Polski w Wyścigach Samochodowych w klasie D4-3500 (samochody do 3,5 litra pojemności skokowej) pokonując Gosię Rdest (zawodniczkę znaną chociażby z W-Series czyli kobiecej Forumuły 1) w Seacie Leonie oraz Jacka Wiśniowskiego w BMW M3.

- W rozgrywanym w ulewnym deszczu wyścigu Endurance, po 30 minutach rywalizacji zajmowaliśmy pierwsze miejsce w klasie i znakomite drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając wiele znacznie mocniejszych aut. Niestety z powodu awarii musieliśmy się wycofać z rywalizacji, co pogrzebało nasze szanse na walkę o tytuł mistrzowski - wraz z Bartoszem Groszkiem wywalczyliśmy Wicemistrzostwo Polski Endurance ze stratą 12 punktów do częstochowskiego zespołu BM Racing z Bartłomiejem Mireckim i Szymonem Jabłońskim – mówi Łukasz Stolarczyk, o przebiegu wyścigu w klasie Endurance.

Dla Łukasza Stolarczyka i jego załogi BTC Maszyny, był to pierwszy sezon w startach w Mistrzostwach Polski.

- Wzięliśmy udział we wszystkich 12 wyścigach stając na podium w sumie 10 razy i wygrywając 4 wyścigi więc bardzo cieszę się z takiego wyniku. W tym roku będziemy jeszcze ścigać się w mistrzostwach TCR Eastern Europe oraz FIA CEZ ENDURANCE, w których  obecnie zajmujemy trzecie miejsce i celem jest co najmniej utrzymanie się na podium - dodaje swieżo upieczony Mistrz Polski.

Gratulujemy!

Więcej o:
btc maszyny wyścigi radomsko tor chorwacja radomszczański zespół wyscigowy łukasz sobczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE