Mammobus znów przyjedzie do Radomska

W badaniach mammograficznych w naszym mieście przebadano ponad 1300 kobiet. Dzięki współpracy miasta i poradni Salve Medica przez 11 dni, a w ciągu 2014 roku będzie można zbadać się w mammobusie.

W latach 2012-2013 w badaniach mammograficznych w naszym mieście przebadano ponad 1300  kobiet. Dzięki współpracy miasta i poradni Salve Medica przez 11 dni, a w ciągu 2014 roku będzie można zbadać się w mammobusie.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych spotkania w Radomsku zaplanowano obok Urzędu Miasta, ul. Tysiąclecia 5 w dniach:14 marca – piątek, 1 kwietnia – czwartek, 15 maja – czwartek, 18 czerwca – środa, 1 lipca – wtorek, 1 sierpnia – piątek, 1 i 2 września – poniedziałek, wtorek, 1 października – środa, 3 listopada – poniedziałek, 1 grudnia - poniedziałek.

Na badania mieszkanki naszego miasta  w wieku od 50 do 69 roku życia otrzymają zaproszenia. Każda z kobiet  będzie mogła telefonicznie umówić się na badania. Osoby, które w ciągu ostatnich 2 lat nie robiły tego typu badań będą mogły wykonać je bezpłatnie. Kobiety spoza grupy refundowanej zapłacą 60 zł.

Więcej o:
mammobus profilaktyka rak piersi badanie mammograficzne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE