Mammobus w powiecie radomszczańskim

Mammobus w powiecie radomszczańskim

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Gomunice – 4 września przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul. Armii Krajowej 30
Wielgomłyny – 14 września przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Częstochowska 3
Dobryszyce – 15 września przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Wolności 17
Kamieńsk – 15 września przy Urzędzie Miejskim, ul. Wieluńska 50
Przedbórz – 15 września przy Ośrodku Zdrowia, ul. Częstochowska 25
Ładzice – 18 września przy Urzędzie Gminy, ul. Wyzwolenia 36

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania wymagana wcześniejszą rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub TUTAJ. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Więcej o:
mammobus badanie mammografia radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE