Małgorzata Borek została dyrektorem radomszczańskiego muzeum

Małgorzata Borek została dyrektorem radomszczańskiego muzeum

Małgorzata Borek została nowym dyrektorem Muzeum Regionalnego w Radomsku. Decyzję o powołaniu na to stanowisko (na okres 7 lat) podjął prezydent Radomska, po wcześniejszych konsultacjach z przedstawicielami radomszczańskich organizacji i instytucji kulturalnych.

Małgorzata Borek jest wieloletnim pracownikiem Muzeum Regionalnego w Radomsku. Po objęciu przez dyrektora muzeum Krzysztofa Zygmy stanowiska dyrektora Miejskiego Domu Kultury, Małgorzata Borek pełniła funkcję dyrektora muzeum.

Obecnie dyrektora nie ma jeszcze Miejska Biblioteka Publiczna, której wieloletnia szefowa przeszła na emeryturę. Wszystko wskazuje na to, że stanowisko to obejmie Anita Janczak, która aktualnie pełni funkcję dyrektora placówki.

- Wczoraj (10 marca 2020 r. - dop.aut.) przesłałem do wszystkich organizacji i instytucji kulturalnych informację, że zamierzam powołać na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej panią Anitę Janczak. Jeśli nie będzie żadnych sprzeciwów, powołam panią Anitę na to stanowisko – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Więcej o:
radomsko muzeum dyrektor małgorzata borek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE