„Makrofotografia” w obiektywie Dariusza Kołka

„Makrofotografia” w obiektywie Dariusza Kołka

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszają na spotkania fotograficzne z cyklu „Fotografia Niezwykła”.

Czwarte spotkanie ph. „Makrofotografia” z udziałem DARIUSZA KOŁKA odbędzie się 26 kwietnia (środa), godz. 18.00, Galeria Muzeum. Zapraszamy wszystkich pasjonatów oraz miłośników fotografii.

Spotkania mają charakter otwarty.

Dariusz Kołek - pasjonat fotografii. Interesował się nią od lat młodzieńczych. Zachwycał się możliwością utrwalenia chwili poprzez proste naciśnięcie spustu migawki aparatu fotograficznego. Podziwia piękno otaczającego nas świata i stara się pokazać to piękno poprzez pryzmat obiektywu aparatu fotograficznego. Makrofotografia jest jedną z dziedzin fotografii, którą się zajmuje. Jest jednocześnie wyzwaniem do ciągłego doskonalenia zarówno technicznej strony fotografii, jak również estetyki obrazu, czy poznawania i zapoznawania się z otaczającą nas przyrodą. Makrofotografia umożliwia pokazanie świata przyrody, który istnieje razem z nami, a nie zawsze jest zauważalny okiem nieuzbrojonym. Dzięki zastosowaniu dodatkowych elementów, np. soczewek, mieszków czy pierścieni pośrednich możliwa jest rejestracja obrazów o niewielkiej skali powiększenia. Po zastosowaniu tych dodatkowych elementów możliwe jest podziwianie nowego innego świata. Zanim przedstawił swoje pierwsze osiągnięcia w zakresie makrofotografii, minęły prawie dwa lata. W tym czasie zdobywał doświadczenie umożliwiające wykonanie zdjęć za pomocą różnych obiektywów, między innymi ze swojego pierwszego aparatu lustrzanego. Doskonalenie techniki fotografowania jak i kompozycji obrazu oraz poznawanie i obserwacje świata przyrody zaowocowały akceptacją jego prac w konkursie fotograficznym „Pokrova” 2011 (Ukraina) oraz „Pessac”  2012 (Francja). W roku 2014 zdobył srebrny medal za udział w konkursie fotografii przyrodniczej CKFoto. Jest autorem kilku indywidualnych wystaw fotograficznych oraz uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych.

Więcej o:
muzem regionalne muzeum radomsko wystawa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE