Majówka studentów Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W miniony czwartek (16 maja 2013 r.) studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej” przywitali wiosnę i ciepłe klimaty uniwersytecką majówką.

W miniony czwartek (16 maja) studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej” przywitali wiosnę i ciepłe klimaty uniwersytecką majówką. Nie można było inaczej, bo majówka w tym gronie to już tradycja. I to bardzo udana tradycja. Regułą jest również to, że wiosenna biesiada odbywa się zawsze w Ekoogrodzie, czyli rozległej posiadłości jednej ze studentek, Barbary Wojnowskiej.

foto własne- Trudno wymarzyć sobie lepszy zakątek, bo przecież jak majówka to tylko na łonie natury. A jak jeszcze ta natura jest bogata w stawy z kumkającymi żabami, zaciszne alejki, z mnóstwem urokliwych kwiatów, krzewów i drzew, jak jest przy tym miejsce na grilla, na huśtawki nawet trawnikowy parkiet, to już naprawdę nic więcej nie trzeba – mówi Małgorzata Ciupińska, założycielka uniwersytetu.

Pogoda dopisała na równi z humorami, które - jak dobre wino - najlepsze swe pokłady ujawnia zawsze pod koniec imprezy, kiedy to bawiono się i tańczono na trawnikowym parkiecie ile dusza zapragnie. Czas umilał, muzyką i śpiewem, DJ.

Zaostrzone na świeżym powietrzu apetyty można było nasycić piknikowym menu, a więc były kiełbaski, kaszanka, ogórki, pomidory, cebulka, sałatki, przeróżne ciasta (dzieło rąk studentek), kawa, herbata, napoje… no i naleweczki. Można było też pograć w piłkę i badmintona, ale - niestety - majówka to taki czas, który z założenia rozleniwia, więc chętnych do gimnastycznego wysiłku nie było. Widocznie po całym roku rzetelnej pracy studenci uznali, że muszą wrzucić na pełny luz.

- Wstąpiłam do tego uniwersytetu dopiero niedawno i widzę, że ominęło mnie wiele ciekawych zdarzeń, których stowarzyszenie było organizatorem. Jestem zadowolona zarówno z oferowanego programu edukacyjnego, jak i z proponowanych form integracji. Dawno nie spędziłam tak mile wolnego czasu jak podczas tej majówki – śmieje się Barbara Żabicka.

Jeśli nawet ktoś podczas wykładów, warsztatów, zajęć, spotkań tematycznych wyjazdów jeszcze nie zdążył się zintegrować z akademicką grupą, to na majówce 2013 mógł to szybciutko nadrobić.

 

 

Więcej o:
rutw radomszczański uniwersytet trzeciego wieku majówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE