Magistrat proponuje ulicę im. Jerzego Słowińskiego

Magistrat proponuje ulicę im. Jerzego Słowińskiego Fot. UM Radomsko

W projekcie uchwały, władze Radomska proponują uhonorowane byłego prezydenta Jerzego Słowińskiego, poprzez nadanie nazwy ulicy jego imienia, znajdującej się w strefie inwestycyjnej.

Z wnioskiem o nadanie nazwy wystąpił Jarosław Ferenc, celem uhonorowania i uczczenia pamięci byłego prezydenta Radomska Jerzego Słowińskiego, inicjatora powstania strefy ekonomicznej.  

Droga, która może stać się ulicą im. Jerzego Słowińskiego, obecnie jest wewnętrzną, stanowiąca przedłużenie ulicy Stolarzy. W przyszłości ma ona połączyć strefę z resztą miasta jako trzeci dojazd, łącząc ulice Stolarzy i Krasickiego. Radni z Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej pozytywnie zaopiniowali podczas posiedzenia (23 listopada) wniosek prezydenta w tej sprawie. Teraz propozycją zajme się cała rada.

- Są takie chwile w życiu, kiedy robi mi się autentycznie smutno. Smutno, przykro i dodatkowo nie tylko ręce opadają. Śp. Mira Łęska nie zasługiwała na upamiętnienie. Śp. Jerzy Słowiński już tak. Natychmiast. Koalicjo i prezydencie Ferenc, naprawdę nie czujecie absmaku tej sytuacji? – skomentowała propozycję radna Wioletta Pal, we wpisie na Facebooku.

Jerzy Słowiński w latach 1994–2006 był prezydentem Radomska. Zmarł 13 października 2021.

Więcej o:
jerzy słowinski jarosław ferenc ulica strefa radomsko rada miejska radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE