Magdalena Spólnicka i Konrad Zyberyng radnymi Sejmiku Województwa Łódzkiego

Magdalena Spólnicka i Konrad Zyberyng radnymi Sejmiku Województwa Łódzkiego

Magdalena Spólnicka (KO) i Konrad Zyberyng (PiS) z Radomska, zdobyli mandaty do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Okręg 4, z którego startowali kandydaci z Radomska obejmował Piotrków Trybunalski, powiat bełchatowski, powiat łódzki wschodni, powiat piotrkowski i powiat radomszczański. Tutaj do zdobycia było 7 mandatów.

Najwięcej wyborców w okręgu 4 poparło kandydatów PiS bo 41,70%. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska - 24,58%. Trzecie miejsce dla Trzeciej Drogi – 15,59%. Te trzy listy podzieliły między siebie mandaty.

Magdalena Spólnicka startując z pierwszego miejsca na liście KO zdobyła rekordowe 25 685 głosów poparcia (w tym 8 091 w samym Radomsku).

Konrad Zyberyng to syn radnego powiatowego Szymona Zyberynga. 29-latek startował z ostatniego miejsca na liście PiS i zdobył 5 158 głosów.

Z okręgu 4 do Sejmiku oprócz wspomnianej dwójki weszli: Beata Dróżdż (PiS), Dariusz Rogut (PiS), Aneta Niedźwiecka (PiS), Piotr Wojtysiak (Trzecia Droga) i Jacek Sokalski (KO).

Najprawdopodobniej w samorządzie województwa dojdzie do zmiany władzy. Koalicja Obywatelska wraz z Trzecią Drogą i Lewicą zdobyły 17 mandatów, a Prawo i Sprawiedliwość 16.

Więcej o:
wybory 2024 wybory wybory radomsko sejmik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE