Magdalena Spólnicka: Dzisiaj to nie jest ani samorząd, ani Polska, w której chciałabym żyć

Magdalena Spólnicka: Dzisiaj to nie jest ani samorząd, ani Polska, w której chciałabym żyć Fot. M. Kołaczkowski

Pierwszym gościem rozmowy w nowym 2022 roku, w programie „Staszczyk niezależnie” będzie Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Powiecie Radomszczańskim.

W przeprowadzonych w październiku wyborach do władz powiatu radomszczańskiego Platformy Obywatelskiej Magdalena Spólnicka nie miała kontrkandydata. Została wybrana jednogłośnie po raz kolejny na przewodniczącą.

Mimo, że od zawiązania nowej koalicji w mieście i powiecie minęło ponad pół roku, nadal nie milkną komentarze na temat obecnej siły politycznej. Radni opozycji podkreślają, że zostali oszukani przez prezydenta, a sam Jarosław Ferenc został zakładnikiem PiS. Dzisiaj przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Powiecie Radomszczańskim nie dziwi się tym wydarzeniom. Twierdzi, że nawet przewidywała taki scenariusz.

- Jako lojalny koalicjant, który umówił się na współprace na całą pięcioletnią kadencję robił wszystko, aby ta koalicja funkcjonowała sprawnie, aby była oparta na wzajemnym szacunku uczciwości. Po dwóch latach pracy nasze drogi się rozeszły – komentuje Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Powiecie Radomszczańskim.

- To nie jest tak, że dzisiaj PiS daje pieniądze ziemi radomszczańskiej, radomszczańskiemu samorządowi. Wcześniej te pieniądze zostały zabrane, aby teraz w ramach uznaniowej polityki, być może będą przyznawane, tam gdzie rządzą wójtowie, prezydenci czy burmistrzowie z PiS - dodaje Magdalena Spólnicka, gość portalu Radomsko24.pl.

Cała rozmowa z Magdaleną Spólnicką w poniedziałek 3 stycznia, o godz. 19.45 w programie „Staszczyk niezależnie”.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk magdalena spólnicka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE