Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

Magdalena Spólnicka: Czas na nowoczesną zmianę

Miasto

#NowoczesnaZmiana. To hasło wyborcze Magdaleny Spólnickiej, która ubiega się o fotel prezydenta miasta Radomska. Wybory już 7 lutego.

#NowoczesnaZmiana. To hasło wyborcze Magdaleny Spólnickiej, która ubiega się o fotel prezydenta miasta Radomska. Wybory już 7 lutego.

Magdalena Spólnicka swoją  kampanię wyborczą rozpoczęła już kilka dni temu na portalach społecznościowych m.in. na specjalnym profilu na Facebooku gdzie na bieżąco można śledzić jej przebieg. Można także wpisać hastag #NowoczesnaZmiana.

Oficjalny start kampanii wyborczej nastąpił 13 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, gdzie Magdalena Spólnicka przedstawiła główne założenia programu wyborczego. - Proponuję Państwu Radomsko obywatelskie, w którym urzędnicy będą otwarci na problemy mieszkańców i będą aktywnie zmieniać miasto dla dobra wszystkich a nie tylko wybranych grup. Radomsko potrzebuje nowoczesnej zmiany - mówiła na inaugurację kampanii.

Program opiera się na kilku punktach. Rada gospodarcza przy prezydencie miasta. Będzie platformą do konsultowania spraw związanych z funkcjonowaniem sfery gospodarczej miasta. Przedsiębiorcy będą mieli czynny – nie teoretyczny jak dotychczas – wpływ na politykę gospodarczą miasta.  Stop hipermarketom - dzięki rewitalizacji i planom zagospodarowania przestrzennego kandydatka chce zablokować ekspansję sklepów wielkopowierzchniowych w centrum miasta. Czyste powietrze to program, który jest adresowany do każdego mieszkańca Radomska. Magdalena Spólnicka ma w planach rozbudować sieć ciepłowniczą w naszym mieście, dzięki czemu zostanie ograniczona emisja pyłów. W tym punkcie mówi także o dalszej rozbudowie sieci kanalizacyjnej w Radomsku. Centrum obsługi mieszkańca działający w strukturach magistratu, ma zapewnić szybszą i sprawniejsza obsługę każdego mieszkańca Radomska. Mapa drogowa. W ciągu sześciu miesięcy od momentu wyboru na urząd prezydenta, Spólnicka zamierza przedstawić wypracowany w ramach konsultacji z mieszkańcami pięcioletni harmonogram budowy, przebudowy i remontów dróg oraz chodników w naszym mieście. Każdy zainteresowany mieszkaniec Radomska będzie wiedział, kiedy dokładnie zostanie zrealizowana inwestycja w jego okolicy.

Magdalena Spólnicka zapowiada także uruchomienie miejskiego żłobka już w 2017 roku  a także utworzenie przedszkola na terenie strefy inwestycyjnej z oddziałem żłobkowym dla setki dzieci. Miejsce to ma być przeznaczone dla maluchów, których rodzice pracują w strefie inwestycyjnej. Magdalena Spólnicka stawia także na nową strefę przemysłową, która będzie usytuowana w sąsiedztwie istniejącej już ŁSEE. Nowa strefa inwestycyjna to przede wszystkim szansa dla radomszczańskich przedsiębiorców gdyż będą mogli liczyć na specjalne ulgi. Nowe centrum Radomska to program konsekwentnie prowadzonej etapami rewitalizacji naszego miasta, po konsultacjach z mieszkańcami. Sportowa kotowica budżetowa. Przynajmniej 0,5 proc. rocznego budżetu Magdalena Spólnicka  na wsparcie klubów i stowarzyszeń sportowych. Każdego roku. Zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze.


Kandydatka zachęca także do merytorycznej dyskusji o programie na swoim profilu na Facebooku. - Bardzo chętnie spotkam się z mieszkańcami w sieci. Odpowiem na każde pytanie - zapewnia Spólnicka.


Cała kampania wyborcza Magdaleny Spólnickiej oparta będzie na spotkaniach i debatach z mieszkańcami nad najważniejszymi punktami programu. Pierwszą okazją do debaty, będzie spotkanie poświęcone rewitalizacji Radomska. Dyskusja o rewitalizacji odbędzie się w sobotę 16 stycznia o godz. 10.00 w miejskiej bibliotece a gościem będzie Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

komentarze