Magdalena Geniusz-Starostka: Jestem osobą, która widzi same korzyści, że jesteśmy w Unii Europejskiej

Magdalena Geniusz-Starostka: Jestem osobą, która widzi same korzyści, że jesteśmy w Unii Europejskiej Fot. M. Kołaczkowski

Kilka miesięcy temu program Erasmus+ opublikował listę beneficjentów, którzy otrzymali akredytację. Wysoko na liście uplasował się Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku - jedyna szkoła w naszym powiecie. Akredytacja zapewnia placówce ciągłość finansowania przez najbliższe 7 lat projektów mobilnościowych dla uczniów i nauczycieli.

Okazało się, że projekt autorstwa Magdaleny Geniusz-Starostki, nauczyciela z ZSE w Radomsku, uzyskał bardzo wysoką ocenę i znalazł się na drugim miejscu w Polsce pod względem wysokości dofinansowania. Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał 81 846 euro.

- To jest bardzo duże wsparcie. Rocznie będą dwa wyjazdy dla uczniów i dwóch nauczycieli. To korzyści zawodowe, językowe, zdobywanie doświadczenia, poznawanie przedsiębiorstw adekwatnych do profilu kształcenia, ale też zwiększenie europejskiego wymiaru naszej placówki – mówi Magdalena Geniusz-Starostka, autorka projektu.

Rozmowa z Magdaleną Geniusz-Starostką, w środę 20 października o godzinie 19.45, tylko na portalu Radomsko24.pl. Zapraszamy.

Więcej o:
irek staszczyk ireneusz staszczyk magdalena geniusz-starostka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE