Macierewicz o programie rządu

W niedzielę, 7 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wielgomłynach odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Tematem przewodnim był nowy program rządu dla rolnictwa.

Polska sercem Europy - pod takim hasłem zorganizowano spotkanie z politykami partii rządzącej. Do Wielgomłyn przyjechał poseł Antoni Macierewicz, posłanka Anna Milczanowska oraz radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Beata Dróżdż. Zabrakło zapowiadanego Witolda Waszczykowskiego, byłego Ministra Spraw Zagranicznych Polski.

Antoni Macierewicz opowiedział o nowym programie rządowym #NowaPiątka, na który składają się programy: 500+ na każde dziecko bez kryterium dochodowego, emerytura+, przywrócenie połączeń autobusowych, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, 17% PIT i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu. Sporo miejsca poświęcił też tematyce rolnictwa. Rząd zamierza wspierać gospodarstwa rolne, które będą hodowały zwierzęta z własnego chowu, w oparciu o własną pasze. Takie dotacje mają wynieść conajmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy.

Więcej o:
wielgomłyny antoni macierewicz pis rząd nowa piątka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE