M. Zyskowski sekretarzem w Wielgomłynach

M. Zyskowski sekretarzem w Wielgomłynach

Mieczysław Zyskowski, dotychczasowy sekretarz gminy Żytno przeszedł na takie samo stanowisko, tyle że w Urzędzie Gminy w Wielgomłynach.

Mieczysław Zyskowski to doświadczony samorządowiec, piastował m.in. funkcję starosty, radnego powiatu, kandydował na prezydenta Radomska, a przez ostatnie lata pracował jako sekretarz w Urzędzie Gminy Żytno.

W ostatnich wyborach samorządowych w Wielgomłynach pokonana została przez kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości wieloletnia sekretarz gminy, Bożena Nowak, przez lata kojarzona z Polskim Stronnictwem Ludowym. Kiedy ta ostatnia postanowiła odejść z urzędu, obecna wójt gminy Wielgomłyny, Bogumiła Dyktyńska wyszła do M. Zyskowskiego z propozycją przeniesienia z Żytna do Wielgomłynów. - Moje przejście to porozumienie zawarte zgodnie z art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych, pomiędzy Gminami, które reprezentują Wójtowie, za moją zgodą - potwierdza w rozmowie z nami Mieczysław Zyskowski.

Obecnie nowy sekretarz wielgomłyńskiego urzędu zajmuje się regulaminem organizacyjnym urzędu, który wymaga pewnych korekt oraz wyborami sołtysów co, jak przyznaje, pozwoli mu zapoznać się z topografią gminy. - W dalszej części będę sprawował nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem urzędu oraz nad realizacją zadań inwestycyjnych. Nowa Gmina to nowe wyzwanie, których absolutnie się nie obawiam, mam nadzieję, że moje doświadczenie przyczyni się do właściwego rozwoju Gminy - podkreśla nasz rozmówca.

Według naszych informacji w gminie Żytno prawdopodobnie sekretarzem gminy zostanie Halina Woldan, obecna kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Więcej o:
mieczysław zyskowski sekretarz gmina wielgomłyny żytno
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE