Łukasz Więcek został Starostą Powiatu Radomszczańskiego. Wybrano również pozostałych członków Zarządu Powiatu

Fot. Wojciech Bojdo

W poniedziałek 6 maja, podczas pierwszej sesji w kadencji 2024-2029, Rada Powiatu Radomszczańskiego dokonała wyboru Starosty Radomszczańskiego. Został nim Łukasz Więcek.

W poniedziałek 6 maja, podczas pierwszej sesji w kadencji 2024-2029, Rada Powiatu Radomszczańskiego w tajnym głosowaniu dokonała wyboru Starosty Radomszczańskiego. Został nim Łukasz Więcek.

W wyborach na funkcję starosty zgłoszonych zostało dwóch kandydatów: Łukasz Więcek oraz Arkadiusz Gaik. Łukasz Więcek otrzymał 12 głosów, Arkadiusz Gaik – 11 głosów.

- Podchodzę z szacunkiem do każdych wyborów. Chcę podziękować za zaufanie, którym mnie państwo obdarzyliście. Wiem, jak ważna to funkcja, jak trudne obowiązki i duże oczekiwania oraz wyzwania, między innymi te, związane z inwestycjami – mówił starosta Łukasz Więcek, tuż po ogłoszeniu wyniku wyborów.

Łukasz Więcek zadeklarował, że pełniąc funkcję starosty będzie dążył do współpracy ze wszystkimi radnymi, a także do współpracy z innymi samorządami. W pierwszej kolejności chce się skupić na budżecie powiatu.

- Musimy przebudować budżet powiatu. To jest trudne zadanie, które będzie rozłożone na wiele miesięcy. Budżet musi stać się bardziej proinwestycyjny. Musimy wygospodarować środki na wkład własny, żeby pozyskać fundusze na różnego rodzaju inwestycje. Jest dużo wyzwań, które będziemy po kolei realizować – podkreśla Łukasz Więcek.

Łukasz Więcek był kandydatem na prezydenta Radomska. Wszedł do drugiej tury wyborów, jednak przegrał z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Jarosławem Ferencem. Uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej w Radomsku. Nie złożył jednak ślubowania, ponieważ w dniu obrad sesji Rady Miejskiej, został zgłoszony jako kandydat na Starostę Powiatu Radomszczańskiego. Zgodnie z przepisami starostą może być osoba spoza Rady Powiatu.

Podczas pierwszej w nowej kadencji sesji wybrano również przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu Radomszczańskiego oraz Zarząd Powiatu.

Przewodniczącą Rady Powiatu została Ewa Gajzler, której kandydaturę poparło 12 radnych. Drugi z kandydatów - Krzysztof Zygma - otrzymał 11 głosów. Dokonano także wyboru dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Funkcję tę będą pełnić: Arkadiusz Ciach i Marek Rząsowski.

Skład Zarządu Powiatu Radomszczańskiego:
- Łukasz Więcek – starosta
- Jacek Gębicz – wicestarosta
- Renata Kosela – Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego
- Waldemar Zasada – Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego
- Wojciech Ślusarczyk – Nieetatowy Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański rada powiatu radomszczańskiego sesja powiat nowy starosta łukasz więcek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE