Łukasz Więcek z odznaczeniem państwowym

Radomszczanin Łukasz Więcek otrzymał cywilne odznaczenie państwowe - Brązowy Krzyż Zasługi

W Warszawie w dniach 2-4 grudnia odbywa się 37. Nadzwyczajny Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego. Przy okazji wręczane są odznaczenia państwowe dla zasłużonych instruktorów harcerskich.

Wręczanie odznaczeń odbyło się w sobotę rano. Jednym z kilkudziesięciu instruktorów z całej Polski, którzy zostali wyróżnieni, jest radomszczanin Łukasz Więcek - członek ZHP w stopniu harcmistrza, komendant hufca w latach 2003-2010. Obecnie Więcek jest członkiem Rady Naczelnej ZHP. Druh otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi (istnieją jeszcze stopnie Srebrny i Złoty).

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał Minister Maciej Klimczak, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do uczestników Zjazdu skierowane zostało również przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Zjazd Nadzwyczajny zwołany jest w połowie kadencji władz ZHP po to aby zająć się wyzwaniami stojącymi przed organizacją. Przedmiotem obrad jest nowa strategia rozwoju organizacji, która ukierunkowana jest na wspieranie drużynowych – lokalnych liderów wolontariatu. To od ich pracy zależy kondycja i wizerunek całej organizacji. Delegaci przyjmą również główne kierunki działań programowych na najbliższe lata, które są zbieżne z potrzebami rozwojowymi współczesnej młodzieży. Zjazd zajmie się także koniecznymi zmianami w Statucie.

Zjazd jest najwyższą władzą uchwałodawczą w ZHP, toteż staje się on najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu każdego członka organizacji.

Więcej o:
zhp łukasz więcek brązowy krzyż zasługi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE