Łukasz Stolarczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Łukasz Stolarczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Fot. Łukasz Storarczyk na torze w Poznaniu

W weekend (18-20 września) odbyła się przedostatnia runda Mistrzostw Polski w wyścigach sprinterskich i w wyścigach długodystansowych. Łukasz Stolarczyk z radomszczańskiego zespołu wyścigowego „BTC Maszyny” umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Łukasz Stolarczyk (VW Golf TCR) wystartował w obu wyścigach sprinterskich wygrywając pierwszy z nich i zajmując trzecie miejsce w drugim, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

- Walka w klasie do 3,5 litra pojemności jest w tym roku wyjątkowo zacięta i wyrównana, dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że prowadzę w tak silnej stawce – mówił po zawodach Łukasz Stolarczyk.

Z kolei w Mistrzostwach Polski Endurance  wraz z Bartkiem Groszkiem, Łukasz Stolarczyk odniósł zwycięstwo, dzięki czemu pozostaje w walce o tytuł Mistrza Polski Wyścigów Endurance, tracąc do liderów jedynie 2 punkty. O losie tytułu zdecyduje ostatni październikowy wyścig na torze w Poznaniu.

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (WSMP) to torowe wyścigi samochodowe, organizowane od 1953 roku w Polsce przez Polski Związek Motorowy. Rozgrywane cyklicznie w oparciu o przepisy Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA na polskich i zagranicznych torach wyścigowych.

Więcej o:
btc maszyny wyścigi radomsko tor chorwacja radomszczański zespół wyscigowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE