Łukasz Stolarczyk odnosi kolejne zwycięstwo Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski

Łukasz Stolarczyk odnosi kolejne zwycięstwo Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Fot. arch. prywatne

W niedzielę 4 lipca, radomszczański zespół wyścigowy BTC Maszyny odniósł kolejne zwycięstwo w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski - WSMP. Radomszczanin Łukasz Stolarczyk za kierownicą Audi RS3 LMS zameldował się na mecie przed swoim rywalem z europejskiej serii TCR Eastern Europe, poznaniakiem Tomaszem Rzepeckim (VW Golf TCR - Basenhurt A&T Racing Team ) oraz cieszynianinem Jakubem Frankiem (Audi RS3 LMS - Kumiega Racing).

- Wyścig był bardzo zacięty. Tuż po starcie w wyniku kolizji dwóch samochodów GT powstało spore zamieszanie przez co utraciłem prowadzenie w klasie, a kiedy już dogoniłem prowadzącego Tomka Rzepeckiego i próbowałem go wyprzedzić, z toru wypadł Radical Sr3 i pojawił się samochód bezpieczeństwa co oznacza wstrzymanie ścigania. Obawiałem się, że nie wystarczy czasu do końca wyścigu, aby przebić się na pierwsze miejsce, ale 5 minut przed końcem wyścigu Safety Car zjechał, ja miałem swoje pięć minut i po bardzo zaciętej walce wyszedłem na prowadzenie, którego nie oddałem do końca wyścigu – mówi o stracie Łukasz Stolarczyk.

Łukasz Stolarczyk dodaje, że  jest bardzo zadowolony nie tylko z wyniku, ale też ze sposobu w jaki udało się go wypracować bo tak zaciętej walki o zwycięstwo w Poznaniu nie pamiętam.

- Przez cały weekend auto pracowało perfekcyjnie, mechanicy BTC Maszyny wykonali świetną robotę w garażu za co jestem im bardzo wdzięczny, a ja zachowałem spokój w kluczowych momentach wyścigu i to wszystko zaprocentowało wynikiem na torze – podkreśla.

Więcej o:
łukasz stolarczyk btc maszyny mistrzostwa polski łukasz stolarczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE