Łukasz Stolarczyk na podium na węgierskim Hungaroringu

Łukasz Stolarczyk na podium na węgierskim Hungaroringu Fot. arch. zespołu

W miniony weekend, Łukasz Stolarczyk wraz z Łukaszem Groszkiem z radomszczańskiego zespołu wyścigowego BTC Maszyny zajęli drugie miejsce w ostatniej tegorocznej rundzie Mistrzostw Europy Środkowej Endurance ESET CUP, która odbywała się na znanym z Formuły 1 węgierskim torze Hungaroring.

Radomszczańska załoga, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji aut do 3500cm pojemności, tuż za mistrzami serii - BM Racing. Dzięki temu zakończyli pierwszy sezon startów w mistrzostwach FIA CEZ oraz ESET CUP na trzecim miejscu w klasie, co jest świetnym wynikiem biorąc pod uwagę poziom tej serii.

- Z uwagi na sytuację na świecie w 2020 roku, sezon był bardzo intensywny i trudny, tym bardziej cieszy fakt, że udało się odnieść sukces zarówno na podwórku krajowym, gdzie zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski w sprintach oraz drugie miejsce w wyścigach długodystansowych oraz na arenie europejskiej. Teraz skupiamy się na przygotowaniu auta oraz zespołu do kolejnego sezonu w którym mamy zamiar walczyć głównie na froncie europejskim – podsumował Łukasz Stolarczyk.

Więcej o:
btc maszyny wyścigi radomsko tor chorwacja radomszczański zespół wyścigowy łukasz stolarczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE