Ludzie myślcie, to nie boli. Co z ruchem lokalnym na Miłaczkach?

Fot. I. Staszczyk

To może być zaskoczenie dla wielu kierowców. Od wtorku 2 listopada odcinek ulicy Narutowicza na wysokości ul. Kraszewskiego w Radomsku, zostanie wyłączony z ruchu dla pojazdów kołowych. Natomiast ruch pieszych zostanie utrzymany.

Objazd dla ruchu tranzytowego został wyznaczony ul. Brzeźnicką do ronda Polskich Lotników Września 1939, następnie obwodnicą miasta do ronda gdzie krzyżuje się ul. Narutowicza z ul. Sikorskiego.

A co z ruchem lokalnym? Mieszkańcy ulic Norwida, Topolowej, Raciborskiego, Architektów i PCK są przerażeni. Ruch lokalny przełoży się w dzielnice Miłaczki, bo innej alternatywy nie ma.

- Przecież nas przez te dwa miesiące rozjeżdżą. Te ulice nie są dostosowane do takiego natężenia ruchu, a w niektórych rejonach nie ma chodników. Na ulicy Kołłątaja jest przedszkole czy ktoś o tym pomyślał? – komentują mieszkańcy dzielnicy Miłaczki i Bartodzieje.

Podczas przebudowy skrzyżowania m.in. wykonana zostanie jezdnia o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej, chodniki, a zjazdy będą z kostki betonowej. Wykonana zostanie także sieć kanalizacji deszczowej i przebudowana sieć wodociągowa. Na skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja świetlna.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
miłaczki remont karszewskiego utrudnienia w ruchu narutowicza objazd
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE